STROJE A ZAŘÍZENÍ

 

Jednoúčelové stroje a automatizace

Navrhneme, kompletně vyřešíme, vyrobíme a dodáme zařízení podle Vašeho zadání.
Řešení bude obsahovat návrh mechanické konstrukce, pohonu, pneumatických nebo hydraulických prvků, elektrických dílů a zapojení, krytů a dalších potřebných částí.

jednoucelove01jednoucelove02jednoucelove03
Buben na mazání pružin

 

Přípravky a zařízení pro zkoušky, testování a měření

Navrhneme, kompletně vyřešíme, vyrobíme a dodáme zařízení podle Vašeho zadání.
Řešení bude obsahovat návrh mechanické konstrukce v potřebných přesnostech, kvalitě povrchu, z materiálů vhodných pro požadovaný účel. Zařízení může obsahovat pohony, pneumatické nebo hydraulické prvky, elektrické díly a zapojení, kryty a dalších potřebné části.

Testovací přípravekTestovací přípravek konektorůLisovací přípravek
Testovací rám sedačkyTestovací přípravek

 

Automatické vozíky

Poloautomatický vozík pro sklady
Vozík je prioritně určen ke svozu vybraných položek do stanoveného bodu. Umožňuje pojíždění v meziregálové uličce na úsecích volených obsluhou. Po dosažení stanoveného bodu může být odeslán do výchozího bodu bez přítomnosti obsluhy. Typ PAV 400/230V 50Hz, typové číslo 13014-03

Na zakázku dodáme v jiných rozměrových modifikacích.


vozik01vozik02

 

Testovací přípravek

Jednoúčelové zařízení slouží ke zkoušení funkčnosti a životnosti konektorů. Při zkoušce je neustále spojován a rozpojován konektor a při každém spojení je zatížen testovací elektrickou zátěží. Případná změna parametrů chodu je možná nastavovat pomocí PLC. Počet provedených cyklů je zobrazován elektronicky na displeji. Zařízení je navrženo tak, aby mohlo být použito v klimatických komorách s teplotním rozsahem -20 až +70°C.

Testovací přípravekTestovací přípravekTestovací přípravek

Testovací přípravekTestovací přípravek

Řezačka papíru

Toto jednoúčelové zařízení slouží k podélnému řezání papíru a k jeho následnému navinutí na kotouče. Papír je odvíjen z role o maximální šířce 800mm a po průchodu linkou je veden do řezačky. Zde je pomocí dvou naváděcích válců nasměrován mezi nožové hřídele. Pomocí řezných nožů je papír rozřezán na pásky, které jsou navíjeny na dva navíjecí válce.
Zařízení se skládá z ocelového základového rámu, na kterém jsou svisle uchyceny dvě masivní boční desky. Do těchto desek jsou uchyceny všechny funkční části stroje. Pohon zajišťuje jeden centrální elektromotor s převodovkou a pomocí řemenových převodů je pohyb rozveden na jednotlivé válce. Provozní řezná rychlost je 20 metrů papíru za minutu a maximální rychlost až 60m/min.

Výkres řezačkyŘezačkaŘezačka

Zkušební přípravek vodotěsnosti průchodek

Jednoúčelové zařízení je určeno pro zkoušení vodotěsnosti průchodek v automobilovém průmyslu. Do přípravku se upíná plech se zkušebními průchodkami. Horní část se naplní vodou a sledují se případné průsaky a úkapy vody kolem průchodek.
Zařízení se skládá z ocelového základového rámu se stavitelnými nožičkami 40-M12-Al/St a se svařovanou ocelovou úkapovou vanou pro zachycení případných úkapů. Na horní straně rámu jsou mechanické upínače, které slouží k uchycení horního ocelového lemu s přírubou a těsněním. Mezi základovým rámem a lemem s přírubou je vložen ocelový plech s instalovanými průchodkami. Vypouštění vody zajišťuje instalovaný ruční ventil s hadičkou.

Zkušební přípravek vodotěsnosti průchodek - fotoHorní díl - fotoZkušební přípravek vodotěsnosti průchodek - modelZkušební přípravek vodotěsnosti průchodek - výkres

Zatemňovací komora pro kontrolu elektrody

Přípravek je určen pro kontrolu kvality spoje elektrody ve výrobě zdravotnické techniky. Kontrolovaná elektroda je uložena a uzavřena do přípravku a ze spodní strany je prosvětlena LED čipem 3W/6000K s regulátorem. Pomocí mikroskopu je pak kontrolována kvalita prosvíceného spoje. Napájení osvětlení je navrženo síťovým adaptérem 12VDC/0,25A. Hlavní vypínač a regulátor osvětlení jsou instalovány na boxu určeném pro elektroinstalaci a tento je upevněn na základovou desku. Základová deska slouží také jako chladič pro odvod tepla vznikajícím od LED čipu. K zapnutí osvětlení dochází po zasunutí posuvné desky do polohy pro kontrolu elektrody.

Zatemňovací komoraZatemňovací komoraZatemňovací komora

Zatemňovací komoraZatemňovací komoraZatemňovací komora

Manipulační vozík

Vozík je určený pro odložení a případnou manipulaci s rolí papíru o průměru až 600mm a hmotnosti do 500kg. Rám vozíku je navržen z hliníkových profilů o rozměru 50x50mm. Horní strana je osazena nadstavbou ve tvaru V, která je vyrobena z ocelového nerezového plechu a zajišťujě stabilní polohu uložené papírové role. Pojezd vozíku umožňují čtyři otočná kola o průměru 125mm s nosností každého 250kg.

Manipulační vozíkManipulační vozíkManipulační vozík

Manipulační vozíkManipulační vozík

Bruska

Bruska je navržena pro očištění plochých hliníkových profilů a plechů. Opracovávaný profil je položen na posuvné lože, které je ručně posunováno pod rotujícím brousícím kartáčem. Kartáč je do záběru přitláčen také ručně obsluhou. Obroušený odpadní materiál je odsáván vysavačem.

BruskaBruskaBruska

BruskaBruskaBruska

Válečkový podavač

Válečkový podavač byl navržen k příjmu a výdeji materiálu uloženého ve skladových boxech v automatickém skladu. Maximální hmotnost přepravovaného boxu je 30kg. Aby nebyla tato hmotnost překročena, je podavač vybaven vážícími tenzometry, které nedovolí umístění přetíženého boxu do skladu. Pohon zajišťuje elektromotor a rozvod k dopravním válečkům je proveden pomocí řetězového převodu. Koncové polohy jsou indikovány optickými čidly.

Válečkový podavačVálečkový podavačVálečkový podavač

Válečkový podavačVálečkový podavačVálečkový podavač 

Naváděcí přípravek

Návrh a výroba naváděcího přípravku sloužícího k vytvarování a navedení plastové hadičky. Zařízení je určeno do výrobních prostor s výrobou zdravotnické techniky.

Naváděcí přípravekNaváděcí přípravekNaváděcí přípravek

Přípravek pro nastvení lepících hlav

Návrh a výroba přípravku sloužícího k nastavení správné polohy hlav nanášející lepidlo na papír. Zařízení je určeno do výrobních prostor s potravinářskou výrobou.

Seřizovací lištaSeřizovací lišta