RÁMY A KRYTY

ODDĚLENÍ PROSTORŮ - PŘEPÁŽKY, STĚNY, ZÁSTĚNY, PARAVÁNY

Nabízíme výrobu zařízení pro oddělení prostorů. Vhodné jsou především do míst s požadavkem na omezení kontaktu mezi osobami. Například obchody, úřady, zdravotnická zařízení a podobně.


Provedení dle dohody se zákazníkem.

- Materiál - plný čirý polykarbonát
- Rozměry dle požadavku zákazníka
- Provedení bezrámové, nebo s rámem z Al profilů
- Pevné, posuvné nebo pojízdné

Kontakt: tel.: 604 287 322, nebo email: info@apme.cz

Přepážky s rámem

- Snadná montáž i demontáž na místě

- Uchycení na obslužný pult pomocí dodávaných opěr

- Postavení na podlahu pomocí dodávaných noh

- Jednoduché spojování do větších celků

- Standardní rozměry, nebo podle požadavku zákazníka

Přepážka s ráme plnáPřepážka s rámem s otvoremPřepážka s rámem s posuvnými dvířky

Sestavená přepážkaSestavená přepážka

Přepážka s rámem plnáPřepážka s rámem s otvoremPřepážka s rámem s posuvnými dvířky

Přepážka se svislou opěrouPřepážka s vodorovnou opěrou

Svislá opěraVodorovná opěra

Kontakt: tel.: 604 287 322, nebo email: info@apme.cz

Orientační ceny přepážek s rámem:

2000 Kč/m²   pro přepážky velikosti 3 až 4m²
2500 Kč/m²   pro přepážky velikosti 2 až 3m²
3000 Kč/m²   pro přepážky velikosti 0 až 2m²

Skutečná cena dodávky přepážek je stanovena až na základě poptávky a její výše se odvíjí od rozsahu, pracnosti a specifických požadavků zákazníka.

 

Rámy z hliníkových profilů

Navrhneme, kompletně vyřešíme, vyrobíme a dodáme jako subdodávku rám stroje nebo jiného zařízení.

Konstrukce bude provedena z hliníkových konstrukčních systémů. Návrh bude obsahovat potřebné výpočty tuhosti rámu. Montáž rámu bude provedena na přesných montážních stolech.

ramy Alramy Al01ramy Al02
ramy Al05ramy Al06ramy Al04

 

Kryty a kabiny strojů

Navrhneme, kompletně vyřešíme, vyrobíme a dodáme bezpečnostní zařízení jako subdodávku Vašeho stávajícího nebo nově řešeného stroje.

Řešení bude obsahovat návrh podle norem pro bezpečnost strojních zařízení. Konstrukční řešení bude provedeno z hliníkových konstrukčních systémů. Podle typu zařízení také z tvářených a svařovaných plechů s potřebným utěsněním. Další možností jsou kryty z plastů, kompozitů apod..

kryty01kryt 004kryty02
kryt 005kryt 005kryt 006

Kryt posuvný

Tato navržená ochranná konstrukce k zamezení dosahu k nebezpečným místům představuje již třetí generaci těchto zábran. Základem krytu je pevný hliníkový rám ukotvený v podlaze a stropu haly. Na tomto rámu jsou uchyceny ocelové vodící tyče a protizávaží posuvných krytů. Posuvné kryty jsou navrženy také z hliníkových profilů a výplně jsou z ocelového zinkovaného pletiva. Dle požadavku může být výplň provedxena i z jiného materiálu (polykarbonát, ocelový nebo hliníkový plech a pod.). Posuvné rámy lze snadno přesouvat mezi horní a dolní polohou. Horní poloha krytu zajišťuje snadný přístup obsluhy k zařízení. Dolní poloha krytu brání přístupu obsluze k zařízení při jeho provozu. Obě polohy posuvných krytů jsou indikovány snímači koncových poloh. V případě že nastane odsunutí krytu z pracovní polohy dojde k zastavení zařízení.

Posuvný kryt - modelKryt posuvný výkresKryt posuvný foto

Kryt stroje

Jedná se o kryt z hliníkových profilů rozměrové řady 40 a 20 s výplněni z polykarbonátu. Tento kryt slouží jako ochranná konstrukce k zamezení dosahu k nebezpečným místům při provozu stroje. Prvořadým požadavkem na tento kryt, kromě bezpečnosti, byla i jednoduchá a maximálně možná přístupnost k zařízení při údržbě a seřizování. Proto je kryt sestaven ze sedmi samostatně se odklápějících částí Uzavřená poloha je indikována bezpečnostními snímači s a zajištěna kulovými západkami. K zajištění vysoké tuhosti jsou nejexponovanější spoje vyztuženy rohovými výztuhami z ocelového nerezového plechu.

Kryt
KrytKryt

Laboratorní zástěna

Jedná se jednoduchý hliníkový rám na kolečkách. Rám je navržen z profilů 40x40 s plnou stěnou. Na horní straně rámu jsou v drážce kluzné jezdce s ocelovými závěsnými oky pro uchycení závěsu. Jednotlivé rámy se mohou pomocí jednoduchého spojovacího systému napojit na dalšími rámy a tím sestavit prakticky libovolnou stěnu. Tyto rámy jsou vhodné i pro použití v čistých prostorech.

ZástěnaZástěna

 

Rám kondenzátoru

Tento rám byl navržen pro instalaci a případný převoz vysokokapacitních kondenzátorů s příslušenstvím v hygienicky čistých prostorech výzkumných laboratoří. Celková nosnost rámu je více jak 500kg. Rám je navržen z hliníkových profilů 45x45mm a 45x90mm. Ve spodní části je prostor pro uchycení kondenzátorů a v horní části je police s deskou z nerezového kartáčovaného plechu. Rám je osazen pojezdovými koly s nosností 4x190kg, které zajišťují snadný přesun. Pro stabilní ustavení na místě je rám také vybaven stavitelnými nohami 50/M16-Al/St.

Rám kondenzátoru Rám kondenzátoru Rám kondenzátoru

Rám kondenzátoru Rám kondenzátoru

 

Rám vakuové komory

Tento rám byl navržen pro instalaci a případný převoz vakuové komory v hygienicky čistých prostorech výzkumných laboratoří. Celková nosnost rámu je více jak 500kg. Rám je navržen z hliníkových profilů 45x45mm, 45x90mm a 90x90mm. Na horních profilech jsou úhelníky pro uchycení vakuové komory. Rám je osazen pojezdovými koly s nosností 4x190kg, které zajišťují snadný přesun. Pro stabilní ustavení na místě je rám také vybaven stavitelnými nohami 50/M16-Al/St.

Rám vakuové komory První vrstva obalu Druhá vrstva obalu Rám vakuové komory

Rám optického stolu s policemi

Tento rám je určen do výzkumných laboratoří. Konstrukce rámu je navržena z profilů rozměrové řady 30. Základní spodní rám je z profilu 60x30mm a nohy jsou z profilu 60x60mm. Jsou použity profily základní, drážkované. Profily jsou spojeny pomocí speciálních systémových PVS spojek zajišťujících elektricky vodivé propojení profilů a konce profilů jsou opatřeny černými krytkami PA-GF. Rám je postaven na výškově stavitelných nohách 50/M16-Al/St. Horní strana rámu je kryta nerezovým plechem tl. 1.5mm, který je uchycen na hliníkové eloxované L profily. Tento plech slouží jako police a je určen pro uložení laboratorních přístrojů. Kruhové otvory v plechu jsou určeny k přívodu energií do prostoru stolu. Na horních nosnících jsou také instalovány nerezová vedení ve kterých jsou zavěšeny dvě posuvné police. Tyto police jsou určené také pro laboratorní přístroje. Pojice jsou osazeny ocelovými pojezdovými kolečky s valivými ložisky a plastovými běhouny. Toto provedení zajišťuje hladký a tichý chod. Každá police je také vybavena ručním aretačním kolečkem, díky kterému lze polici zajistit v požadované poloze.
Do všech drážek v profilech rámu je možné dodatečně vkládat Light vkládací matice. Povrchová úprava hliníkových profilů rámů je přírodní matné eloxování. Ocelové spojovací díly jsou galvanicky zinkovány.
Rám byl kompletně sestaven, odzkoušen a pak pro přepravu rozložen na dílčí části. Sestavení v laboratořích si na vlastní žádost provádí konečný zákazník sám podle dodaného podrobného návodu.

Rám optického stolu Rám optického stolu Rám optického stolu
 Rám optického stolu Rám optického stolu 

Rámy pro laboratorní zástěny

Jedná se jednoduché hliníkové rámy. Rámy jsou navrženy z profilů 40x40 a 40x80 s plnou stěnou. Na horní straně rámů jsou v drážkách kluzné jezdce s ocelovými závěsnými oky pro uchycení závěsů. Povrchová úprava hliníkových profilů rámů je přírodní matné eloxování. Ocelové spojovací díly jsou galvanicky zinkovány. Rám pro zástěnu L4 je vybaven nerezovými kotevními prvky pro uchycení na stěnu a rohy jsou zpevněny ocelovými nerezovými výztuhami. Rám L1 je pro snadnou manipulaci osazen pojezdovými kolečky. Všechny rámy jsou navrženy pro použití v čistých prostorech.

Rám pro laboratorní zástěnu L4Rám pro laboratorní zástěnu L1Rám pro laboratorní zástěnu

Rám s policemi

Tento rám je určen do výzkumných laboratoří. Konstrukce rámu je navržena z profilů rozměrové řady 50. Jsou použity profily základní, drážkované a mezi sebou jsou spojeny pomocí speciálních systémových PVS spojek zajišťujících elektricky vodivé propojení profilů. S ohledem na tuhost rámu jsou některé spoje vyztuženy rohovými nerezovými výztuhami VPLF-50-VA. Konce profilů jsou opatřeny černými krytkami PA-GF. Rám je postaven na výškově stavitelných celohliníkových nohách 50/M16-Al/Al. 
Do všech drážek v profilech rámu je možné dodatečně vkládat Light vkládací matice. Povrchová úprava hliníkových profilů rámů je přírodní matné eloxování. Ocelové spojovací díly jsou galvanicky zinkovány.
Rám byl dodán v rozloženém stavu a kompletně sestaven až na místě v laboratořích.

Rám s policemiRám s policemi

Rám s policemi - výkresRám s policemi - výkres

Rám s krytem

Rám je určen jako nosná kontrukce nad optickými stoly. Základní kostra rámu je navržena z hliníkových profilů řady 30mm. Sloupy a konstrukce jsou z profilů velikosti 60x60mm. Ostatní příčky jsou z profilů velikosti 30x60 a 30x30mm. Na rámu jsou ve střední části uchyceny police z jednostranně lakovaného nerezového plechu s doporučenou maximální nosností 50kg/m2. Tyto police slouží k umístění laboratorní techniky a dalšího potřebného příslušenství. Po obvodu stolu jsou boční stěny rámu opatřeny posuvnými ochrynnými kryty s černě lakovanými výplněni z hliníhového plechu. Horní plocha nad stoly je také kompletně kryta černě lakovaným hliníkovým plechem. Pro přesné vystavení celého ochranného rámu jsou sloupy opatřeny stavitelnými nožičkami 50/M14-Al/St.

Model rámu bez krytůModel rámu s krytySestavný výkres

Sestavený rám bez krytůSestavený rám s krytySestavený rám s kryty

Rám kamer

Rám je navržen jako nosná kontrukce pro uchycení snímacích kamer a osvětlovacího systému. Celek slouží ke kontrole povrchu zpracovávaného materiálu na výrobní lince. Pro tento rám byly použity hliníkové profily velikosti 40x80mm a 40x40mm, které zajišťují dostatečnou tuhost konstrukce a stabilní polohu instalovaného zařízení.

Rám kamerRám kamerRám kamer

Rám kamer

Rám vakuové komory

Tento rám byl navržen pro instalaci a případný převoz vakuové komory v hygienicky čistých prostorech výzkumných laboratoří. Celková nosnost rámu je 200kg. Rám je navržen z hliníkových profilů 40x40mm a 40x80mm. Rám je osazen pojezdovými koly, které zajišťují snadný přesun. Pro stabilní ustavení na místě je vybaven stavitelnými nerezovými nohami 100/M16-VA/VA.

Rám vakuové komoryRám vakuové komoryRám vakuové komory

Rám vakuové komory 

Kabina z AL profilů

Kabina slouží jako ochranný kryt v laboratoři pro výzkum aplikací laseru. Kabina je navržena z hliníkových profilů rozměrové řady 50mm s výplněmi z polykarbonátu a aloxovaného plechu. Podlaha kabiny je z hliníkového pochůzího plechu. Ve vnitřním prostoru je instalován manipulátor a hliníkový rám s úkapovou polykarbonátovou jímkou. Vstup do kabiny zajišťují posuvné dveře a na protilehlé straně posuvný box s dvoukřídlým oknem které slouží k vyjímání testovaných dílů.

Kabina z AL profilůKabina z AL profilůKabina z AL profilů

Kabina z AL profilůKabina z AL profilů 

Zakrytování linky

Zakrytování extruzních linek je vyrobeno z nerezových ocelových plechů.

Kryt linky Kryt linky 

Odhlučnění ofuku extrudéru

Kryt je sestaven ze spodní nerezové jímky, z vnitřní ofukovací jednotky a z horní polykarbonátové části. Nerezová jímka slouží k odvodu chladící kapaliny a horní víko tlumí hluk vznikající od proudu vzduchu procházejícím ofukovací jednotkou. Celé zařízení je umístěno v prostorech sloužících pro výrobu zdravotní techniky.

Odhlučnění ofukuOdhlučnění ofukuOdhlučnění ofuku

Zatemňovací rám

Kryt je sestaven z profilů vel. 30x30 a výplně jsou z navrženy z hliníkového černě lakovaného plechu. Rám je osazen čtyřmi dvířky. Dosedací plochy dvířek jsou opatřeby těsnící pryží.

Krycí rámKrycí rámKrycí rám